Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Dalin detaje të reja nga plagosja e Pablo Mari me thikë, agresori u ndalua nga ish-lojtari i Inter

Mes personave që ndaluan personin që goditi dje me thikë gjashtë persona, një prej të cilëve humbi jetën, duke plagosur edhe mbrojtësin e Monza-s, Pablo Mari, është edhe Massimo Tarantino, dikur lojtar i i Bologna-s, Napolit dhe Interit, tani drejtor teknik i SPAL.

Theksojmë se Pablo Mari mbeti i plagosur pasditen e së enjtes, pasi një person me probleme mendore plagosi 6 persona me thikë në një qendër tregtare në Milano, mes të cilëve edhe 29-vjeçarin.

Ndërkohë CEO i Monza-s, Adriano Galliani ka bërë me dije se lojtari ka marrë një plagë të thellë në shpinë, por që për fat të mirë është jashtë rrezikut për jetën.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...