Kupa e Shqiperise

Dalipi: Djeg më shumë humbja në kampionat, sërish na penalizoi gjyqtari

Një humbje që djeg por jo aq sa ajo në kampionat pasi duke parë formatin e Kupës së Shqipërisë sipas zëvendës trajnerit të Partizanit Klevis Dalipi, të kuqtë mund të rikuperojnë gjithçka në ndeshjen e kthimit. Gjithsesi edhe në këtë sfidë ashtu arbitri i dha një dorë Flamurtarit për të fituar dhe Dalipi është i bindur për diçka të tillë.

“ Keqardhja më e madhe ishte humbja në kampionat ndaj Flamurtarit sepse Kupa ka specifikë tjetër dhe mund të rikuperosh gjithçka në ndeshjen e kthimit. Mendoj që edhe sot na ka penalizuar gjyqtari sepse goli i Prognit mua më duket i rregullt pasi Bardhi nuk ka patur kontakt me portierin e Flamurtarit. Nëse ky gol do ishte i rregullt atëherë ndeshja do merrte një tjetër rrjedhë”.

Partizani vuan shumë në sulm, por Dalipi mendon se edhe në repartin e avancuar skuadra ka cilësi.

“ Kemi lënë gjithçka në dorë të klubit për të vendosur për një sulmues por në merkaton e dimrit është gjithmonë e vështirë të afrosh lojtarë cilësorë. Lucas dhe Abdurrahimi janë dy lojtarë cilësorë dhe sot besoj për aq minuta sa luajtën, të dy kanë bërë mirë. Unë nuk jam trajner i parë dhe këshillat e Starovës janë gjithmonë të vlefshme”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency