IPKO Superliga

Dallku debuton në pankinë, Prishtina merr fitoren e dytë radhazi

Armend Dallku debutoi me fitore në stolin e Prishtinës, me kryeqytetasit që mposhtën me rezultatin 2-1 Gjilanin në sfidën e zhvilluar mbrëmjen e sotme në stadiumin “Fadil Vokrri”.

I ulur në stolin e bardhebluve vetëm ditën e djeshme, për të marrë vendin e Bylbyl Sokolit, që u tërhoq për probleme shëndetësore, Dallku udhëhoqi në mënyrën e duhur drejt suksesit të dytë radhazi Prishtinën.

Ergyn Ahmeti kaloi në avantazh kryeqytetasit në në minutat e para të sfidës, ndërsa gjilanasit e Gentian Mezanit u kundërpërgjigjën me Grecën në minutën e 83-të të takimit, duke barazuar shifrat.

Megjithatë kur dukej se gjithçka po shkonte drejt barazimit, Prishtina shënoi edhe golin e fitores në minutën e pestë shtesë, me anë të Alban Shillovës, duke festuar 3-pikëshin e radhës në kampionat.

Kjo fitore e ngjiti Prishtinën në vendin e pestë me 7 pikë dhe një ndeshje për të rikuperuar, të cilën do ta luajë në mesjavë dhe në rast fitoreje mund të preku kuotën e 10 pikëve. Nga ana tjetër Gjilani mbetet me 12 pikë në krye, me pikë të barabarta me Feronikelin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency