Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Dani Alves mbetet në burg, ende s’ka një datë për nisjen e gjyqit

Gjykata e Barcelonës ka vendosur që Dani Alves të qëndrojë në paraburgim deri në nisjen e gjyqit pasi ka rënë dakord me mbrojtjen e viktimës për apelimin e bërë pak ditë më parë nga mbrojtja e lojtarit.

Në atë apel të paraqitur më 30 janar kundër urdhrit të arrestit të gjyqtarit hetues, avokati i lojtarit, Cristóbal Martell, argumentoi se nuk ekzistonte rreziku i arratisjes ku gjyqtari u mbështet për ta dërguar në burg, duke marrë parasysh që Alves shkoi vullnetarisht për të dëshmuar.

Lexo edhe: 

Ekipi ligjor i lojtarit pretendojë që masa e sigurisë të ishte më e lehtë (dorëzimi i pasaportës, vendosja e byzylykut telematik për t’i qëndruar larg viktimës, pagimi i çdo garancie të nevojshme dhe paraqitja, qoftë edhe çdo ditë, në gjykatë).

Situata e Dani Alves, për momentin, po përkeqësohet, por kjo nuk do të thotë se ai është fajtor. Liria e tij përfundimtare do të vendoset kur të zhvillohet gjyqi, i cili për momentin nuk ka datë.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...