Connect with us

Hi, what are you looking for?

Tenis

Daniil Medvedev “kapërcim” gjigant, nis gjuetinë për vendin e pestë

Daniil Medvedev është tenisti i momentit. Sportisti rus po shkëlqen në javët e fundit duke arritur që të shpallet tre herë radhazi kampion: në Roterdam, Doha dhe Dubai.

Aktualisht, Medvedev po bën mirë dhe në Indian Wells Masters 1000, teksa u kualifikua për në raundin e 1/8-ve. Edhe pse “Tenis Garden” nuk është një nga terrenet e tij të preferuara, ai ia doli që të mundë bjellorusin Ilya Ivashka (6-2, 3-6 dhe 6-1).

LEXO EDHE:

Kjo ishte fitorja e 16-të radhazi për rusin, i cili ka bërë një kapërcim gjigant në renditjen e përgjithshme. Në raundin tjetër, kundërshtart i Medvedv do të jetë Aleksandër Zverev i cili u rikthye pas dëmtimit dhe po bën një paraqitje të mirë.

Një muaj më parë ai nuk ishte as mes 10 më të mirëve, ndërsa tani pozicionin e gjashtë, ndërsa mund të arrijë të futet në “top-5”, pasi shumë pranë tij në vendin e katërt ndodhet Casper Ruud.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...