Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Dante mbron shokun e skuadrës: Është i shkatërruar nga kjo histori

Një ditë para takimit me Marsejën, Dante, kapiteni i Nices, përfitoi nga zhvillimi i konferencës për shtypin para ndeshjes për të mbrojtur Youcef Atal, futbollist algjerian, i cili është pezulluar nga klubi për shkak të një postimi pro Palestinës në rrjetet sociale.

“Youcef (Atal) e di gabimin që bëri. E njoh për më shumë se pesë vjet. Nuk e kam parë kurrë kaq të trishtuar dhe të shkatërruar. Jam i sigurt se do paqen në botë. Sot është vërtet i trishtuar, i zhgënjyer dhe i shkatërruar nga kjo histori”, tha braziliani.

Lexo edhe:

Mbrojtësi i krahut është i pezulluar dhe nën hetim për një mesazh që postoi në rrjetet sociale në lidhje me konfliktin mes Hamasit dhe Izraelit.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...