Serie A

Darmian te Juventusi për 12 milionë euro

Juventusi bën goditjen e parë të merkatos së verës. Bardhezinjtë kanë gjetur akordimin për afrimin e Mateo Darmian nga Manchester United. Mbrojtësi do të nënshkruajë një marrëveshje 5-vjeçare nga e cila do të përfitojë 2.5 milionë euro në sezon. Pritet që 28-vjeçari të zhvillojë shumë shpejtë vizitat mjekësore, një rit që i paraprin edhe firmës mbi kontratë.

Bardhezinjtë do të kalojnë në llogarinë e United 12 milionë euro. Kujtojmë që Darmian është rritur si futbollist në fidanishtet e Milanit e më pas është aktivzuar me Padovan, Palermon dhe Torinon. Ishte pikërisht klubi “granata” ai që për 18 milion euro e shiti kartonin e tij tek Man United në vitin 2015.

Largimet e Asamoah dhe Lischteiner po plotësohet shpejt nga drejtuesit e Juventusit, që pas Spinazolës dhe Mateo Caldarës ka mbyllur gjithçka edhe për Darmian. Ky i fundit shihet si një futbollist me mjaft vlera nga trajneri Allegri, kjo për faktin se 28-vjeçari është i aftë të luajë në të dy krahët e repartit difensiv. Në këtë mënyrë proçesi i rindërtimit të mbrojtjes duke synuar lojtarë me moshë më të re ka nisur tek kampionët e Italisë, ndërkohë që për mesfushën është gjithnjë e më pranë akordi me turko-gjermanin e Liverpoolit , Emre Can.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency