Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Dashuria e madhe e Dybalas për Romën: Dua të luaj një ndeshje në Koloseum

Paulo Dybala, sulmuesi i Romës, është protagonist i episodit të ri të “Kampionët Made in Italy”:

“Roma është magjike. Kur isha fëmijë dhe pa dyshim që jetoja në Argjentinë, e pashë Romën në filma. Përshtypja ime ishte e një qyteti të madh, diçka vërtet e madhe. Ditën e parë që mbërrita në Itali, shkela në Romë dhe për mua ishte një ëndërr e realizuar”.

Marrëdhënia me futbollin: “Kam luajtur futboll për aq kohë sa mbaj mend, mund të duket e ekzagjeruar, por është e vërtetë. Kujtimet më të mira që kam shpesh lidhen me futbollin. Nuk e kisha menduar kurrë se do të bëhej diçka kaq e rëndësishme, kaq e madhe, sepse ti mund ta imagjinosh, mund të ëndërrosh, por ta jetosh është e pabesueshme. Futbolli është gjithmonë i pranishëm në jetën time. Unë e them gjithmonë këtë për ne, argjentinasit, fillimisht ata na japin një biberon, pastaj një top futbolli.”

Lexo edhe:

Kinemaja dhe futbolli: “Kur isha fëmijë kam parë filma dhe i preferuari im ishte “Gladiatori”. Ky është një nga stadiumet më të bukura në botë (duke treguar Koloseumin). Do të ishte mirë të zhvillonim një ndeshje futbolli këtu.

Unë besoj se gjithçka që rrethon botën e kinemasë ka n lidhje me botën e futbollit. Në fund është shumë e ngjashme, sepse janë aktorët kryesorë, në rastin tonë lojtarët që dalin para kamerave dhe secili lojtar ka një rol të ndryshëm dhe të gjithë punojnë që, kur të vijë momenti, të gjithë të japin maksimumin. Nëse do të më duhej të krahasoja një film me një ndeshje futbolli, mendoj se finalja e Kupës së Botës do të ishte filmi perfekt”.

Prezantimi në sheshin e Koloseumit: “Këtu filloi gjithçka. Dita ime e parë këtu ishte një surprizë. Ishte e pabesueshme. Klubi kishte organizuar një ngjarje të madhe dhe kishin ardhur  kaq shumë njerëz, ishte vërtet spektakolare dhe çdo ditë që kaloj këtu mendoj gjithmonë për atë mbrëmje.”

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...