Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

DAZN paguan shtrenjtë problemet me transmetimin në javën e parë

Seria A në Itali nisi mes problematikash të shumta në transmetim, teksa kompania DAZN, që ka edhe ekzkluzivitetin e transmetimit, shfaqi sërish problemet e përsëritura shpesh sezonin e kaluar, duke ngjallur irritimin e tifozerisë.

Autoritetet përkatëse reaguan menjëherë duke kërkuar llogari, teksa pas diskutimesh të shumta, është vendosur që DAZN të dëmshpërblejë të gjithë abonentët me 50% të vlerës së abonimit mujor që ata kanë paguar.

Paratë e dëmshpërblimit do të kalojnë automatikisht në llogarinë e abonentëve, pa pasur nevojën e plotësimit të formularëve, ndërsa DAZN është zotuar që të zgjidhë problemin teknik para nisjes së javës së dytë.

Edhe sezonin e kaluar kompania pati probleme të shumta me transmetimin e ndeshjeve, teksa imazhi i saj në Itali është në pikën më të ulët, pasi cilësia lë shumë për të dëshiruar.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...