Serie A

De Biasi: Forma e Strakoshës? Shihni Donnarumman

Gianni De Biasi i del në mbrojtje Thomas Strakoshës pas kritikave të fundit mbi lojën e tij, sidomos pas humbjes 0-3 të Lazios me Interin në “Olimpico”. Sipas ish-trajnerit të Shqipërisë, portieri kuqezi thjesht ka nevojë për më shumë eksperiencë.

“Mendoj se Thomas Strakosha gjatë sezonit të kaluar tregoi se mund të bëjë gjëra të mëdha, është një portier i madh, por ende i ri. E kam parë që është përmirësuar shumë në lojën me këmbë, por, gjithsesi, ka nevojë të luajë në vazhdimësi dhe të fitojë më shumë eksperiencë.”

Për të treguar se Strakosha nuk meriton kritika, por vetëm besim, që të përmirësohet më tej, De Biasi e krahason me Donnarumman.

“Nuk më duket që portierët e tjerë  të rinj kanë bërë më mirë se ai, mjafton të shohësh Donnarumman.”

Ndërsa për ecurinë e Lazios, trajneri italian me pasaportë shqiptare analizon:

“Duke përjashtuar ndonjë rrëshqitje këmbe, mund të themi se Lazio po bën mirë. Duhet të shohë vetëm shtëpinë dhe futbollistët e saj. Të gjithë kanë ëndërr pjesëmarrjen në Champions, por aspekti psikologjik është thelbësor për ta arritur këtë objektiv. Diferencën në këtë rast e bën trajneri. Lazio i ka mundësitë, hendekun në cilësi me skuadrat e tjera duhet ta rikuperojë me motivim. Gjithsesi, Lazio dhe trajneri Inzaghi nuk duhen vënë në presion.”

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency