Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

De Bruyne: Jam pjesë e City-t për një kohë të gjatë, tani është momenti të fitojmë në Europë

Ylli i Manchester City-t, Kevin De Bruyne ka dalë këtë të premte në konferencë për mediet në prag të finales së Champions League ndaj Interit.

De Bruyne theksoi se City ka arritur shumë fitore në kampionat, ndërsa shtoi se tani është momenti që një gjë të tillë ta bëjë edhe në Europë.

Lexo edhe:

“Unë kam qenë te City për një kohë të gjatë dhe kam pasur momente të pabesueshme. Në kampionat kemi pasur ngritje, në Europë kemi luajtur për një kohë të gjatë, por nuk kemi mundur të fitojmë. Këtë sezon mendoj se kemi bërë mirë deri tani dhe nëse fitojmë nesër, padyshim që do ishte shumë mirë.”-u shpreh belgu.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...