Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

De Bruyne nuk ia del, trajneri i Belgjikës e zëvendëson me dy lojtarë

Kevin De Bruyne pësoi një dëmtim në finalen e Champions League, duke humbur takimet e ardhshme me kombëtaren e Belgjikës.

Problemet muskulore ndikuan që mesfushori i avancuar të mos jetë gati për duelet ndaj Austrisë në shtëpi (17 qershor) dhe Estonisë në transfertë (20 qershor).

“Djajtë e Kuq” janë pjesë e grupit F të eliminatoreve të Euro 2024. Fushatë të cilën Belgjika e filloi me një fitore 0-3 në Suedi.

Lexo edhe:

Ndërkohë, trajneri italo-gjerman, Domenico Tedesco ka vendosur të mbulojë me dy lojtarë të tjerë boshllëkun e krijuar nga mungesa e yllit të Manchester City.

37-vjeçari ka ftuar Aster Vranckx dhe Johan Bakayoko. Të cilët aktivizohen me Milanin në Serie A dhe PSV Eindhoven në Eredivisie.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...