Premier League

De Gea apo Henderson? Njëri duhet të largohet Manchester United

Manchester United po planifikon një ndryshim thelbësor në portë. Nuk bëhet fjalë për aktivizimin titullar të Hendersonit në vend të De Geas, por për diçka edhe më drastike.  Sipas “Daily Record”, skuadra angleze po shqyrton idenë e përfshirjes së një portieri të ri sezonin e ardhshëm dhe largimin e një prej “gardianëve” që konkurrojnë në këtë sezon për vendin e titullarit.

Edjhe pse për momentin është thjesht një ide, më I dëmtuari nga kjo situatë do të dilte pa dyshim portieri spanjoll, De Gea. Henderson shihet nga drejtuesit e “Djajve të Kuq” si alternativë e besueshme për të ardhmen. Tashmë 23 vjeç, ai ka qenë në hijen e De Gea, pavarësisht nga fakti se disa herë ka pasur shumë dyshime mbi spanjollin.

De Gea është bërë baba së fundi dhe nuk ka qenë I pranishëm në seancat stërvitore, duke i dhënë mundësi “gardianit” anglez të luajë titullar në disa takime. Ajo që do të ndodhë në të ardhmen do të varet kryesisht nga performanca e tij në këto ndeshje.

Nëse Henderson do ta bindë trajnerin norvegjez Solskjaer, atëherë do të jetë momenti për ndryshim cikli në portën e Manchester United. Në të kundërt, De Gea madje do të kthehej numri 1 i portës, me mision bindjen e stafit teknik në këtë pjesë të fundit të sezonit, në të cilin United po luan asgjë më pak sesa pjesëmarrjen në Champions League edicionin e ardhshëm.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency