Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

De Geas i vendosin dy kushte për të rinovuar, portieri i “Tre Luanëve” alternativë

Manchester United vazhdon të punojë për planifikimin e skuadrës për sezonin e ardhshëm, por mbeten dyshimet se kush do të jetë portieri titullar në “Old Trafford”.

Spanjolli David De Gea mund të rinovojë nëse pranon dy kushte, si ulje të pagës dhe mosgarantim të rolit të titullarit. Sipas “Daily Mail”, United po studion tregun në kërkim të një konkurrenti për De Gean dhe emri që pëlqejnë më shumë në zyrat e “Old Trafford” është Jordan Pickford.

Lexo edhe:

Me Evertonin që lufton për të qëndruar në Premier League, e ardhmja e portierit anglez në “Goodison Park” është në pikëpyetje. Pickford është një nga emrat më të spikatur të Evertonit këtë sezon. Ai ka luajtur 35 ndeshje, në të cilat ka pësuar 56 gola dhe ka mbajtur shtatë herë portën e pastër.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...