Angli

 De Jong “injoron” ish-trajnerin dhe United, mesfushori preferon pjesën blu të qytetit

Problemet financiare vijojnë të jenë një shqetësim madhor për drejtuesit e Barcelonës me këta të fundit që duket se në merkaton e verës janë të detyruar të heqin dorë nga një prej yjeve të skuadrës. Fjala është për Frenkie De Jong, me mesfushorin që ka kërkesa ndërsa një nga klubet që e ka bërë të qartë dëshirën për të transferuar holandezin është Manchester United.

“Djajtë e Kuq” janë të gatshëm të ofrojnë deri në 65 milionë paund për futbollistin të shtyrë edhe nga trajneri i sapoemëruar, Erik Ten Hag. Tekniku holandez ka punuar me De Jong tek Ajax dhe i njeh mirë cilësitë e mesfushorit. Por, nëse Barcelona është e kënaqur nga oferta financiare e anglezëve, ai që i prish punë United është vetë De Jong.

Sipas shtypit britanik, De Jong kërkon një transferim në Manchester, por në pjesën blu të qytetit, pasi dëshira e tij është të punojë me Pep Guardiolën te Manchester Cityn. The Citizens do të humbasin Fernandinhon në fundin e këtij sezoni dhe trajneri spanjoll ka dhënë miratimin për nisur negociatat me mesfushorin, ndërsa paratë nuk janë problem për drejtuesit e City. Në këtë formë, De Jong “injoron” United por edhe ish-trajnerin e tij Ten Hag, teksa City nga ana tjetër, pas firmës me Erling Haaland është afër nënshkrimit me një tjetër element të kalibrit botëror.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency