Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

De Ketelaere: Viti i parë në Milano? Zhgënjyes, larg pritshmërive të mia

Mesfushori i Milan, Charles De Ketelaere ka folur së fundmi për sezonin që po kalon me “Djallin”, ndërsa ndodhet në vitin e tij të parë në Itali.

Belgu theksoi, në një intervistë të dhënë për mediet belge,se pse ky vit ishte zhgënjyes dhe shumë larg pritshmërive të tij, por më tej shton se përtej të gjithë anëve negative, nuk është penduar për transferimin te Milan.

Lexo edhe: 

“Viti i parë në Milano? Zhgënjyes, në të vërtetë negativ. Ishte larg pritshmërive të mia. Pas një sezoni të shkëlqyer me Bruges dhe pas transferimit në Milano, diçka për të cilën nuk jam penduar, do të kisha shpresuar të isha më i rëndësishëm se sa kam qenë deri tani. Ka shumë arsye pse ndjehem kështu. Njëra është mjedisi, një nivel më i lartë futbolli, përshtatja me shumë gjëra, jeta jashtë fushës.”-deklaroi De Ketelaere.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...