Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

De la Fuente: Po, disa titullarë pushim kundër Shqipërisë

Spanja siguroi kualifikimin dhe përballë Shqipërisë – të hënën (21:00) në “Merkur Spiel-Arena” të Dusseldorfit – pritet të shfaqet me ndryshime të shumta.

Një gjë të tillë e pranon edhe tekniku Luis De la Fuente, i cili pas vlerësoi djemtë e tij për fitoren ndaj Italisë, komentoi shkurtimisht edhe përballjen me kuqezinjtë e Sylvinhos.

Lexo edhe:

Sigurisht që duam t’i lëmë pushim disa lojtarë kundër Shqipërisë, por nuk duam t’u falim asgjë atyre.

Do t’u jap mundësinë disa lojtarëve të pankinës për të treguar se sa të zotët janë”, u shpreh trajneri i kombëtares iberike.

Rodri, një ndër lojtarët më të fortë të Spanjës, do të mungojë në sfidën kundër Shqipërisë si pasojë e kartonëve.

De la Fuente: S’ka më të mirë se ne, por kemi shënuar pak

Lajme të tjera

Featured

Thomas Strakosha është zyrtarisht lojtari më i ri i skuadrës së AEK Athens. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi grek përmes rrjeteve sociale,...

Merkato

Roberto De Zerbi ka nisur aventurën në stolin e Marseille, teksa në krye të listës së përforcimeve ka vendosur sulmuesin e talentuar të Interit...

Legjionarët

Etrit Berisha drejt Serisë B. Gardiani 35-vjeçar shqiptar është i lirë, pasi i ka përfunduar kontrata me Empolin, ku edhe mbylli sezonin e aktual,...

Futboll

Ronald Koeman ka konfirmuar se ai synon të vazhdojë punën e tij si trajner i Holandës, pavarësisht faktit se së fundmi gruaja e ti...