Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

De Laurentiis nuk lë të qetë Spallettin: Më tha se do punonte tokën

Trajneri i ri i Napolit, tre alternativa për De Laurentiis
Trajneri i ri i Napolit, tre alternativa për De Laurentiis

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis foli së fundmi për largimin e trajnerit kampion, Luciano Spalletti.

Në një prononcim për mediet italiane, De Laurentiis u shpreh se Spalletti i kishte thënë se ndjehej i lodhur dhe se i duhej pushim.

Lexo edhe:

“Avokatët po e diskutojnë dhe unë nuk do të ndërhyj. Marrëveshje rrufe? Spalletti më tha: ‘Jam shumë i lodhur, kam nevojë për pushim dhe për të punuar tokën’. Kështu e lashë të shkojë. Por çfarë po mendonte në kokën e tij e di vetëm ai”-tha kreu i klubit të Napolit.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Futboll

Neymar e ka përjetuar shumë keq rënien e Santosit në divizionin e dytë të futbollit brazilian, njësoj si gjithë tifozët e skuadra historike. Sulmuesi...