Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

De Laurentiis për Italianon: Trajner shumë i mirë, por nuk dua t’i prish punë Fiorentinës  

Presidenti i Napolit Aurelio De Laurentiis ka folur së fundmi për mundësinë e afrimit të Vincenzo Italianos, për t’i besuar drejtimin e ekipit.

Në një prononcim për mediet, De Laurentiis shprehu vlerësim të madh për teknikun e Fiorentinës.

Lexo edhe: 

“Unë e urova Italianon duke shkuar ta përshëndes në dhomat e zhveshjes, kur na mundi me Spezian disa vite më parë në Maradona. Italiano është trajner shumë i mirë, por është i zënë me Fiorentinën. Nuk është korrekte të shkosh dhe të prishësh ekuilibrin në një klub miqsh, që mendojnë si unë, që luftojnë me mua. Pastaj nëse Italiano vendos të prishë ekuilibrin me klubin e tij, atëherë unë mund ta pres në ekip.”-tha kreu i Napolit.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...