Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

De Laurentiis: Ukrainës i mohuan penallti, ajo duhej të përfaqësonte lirinë

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis ka komentuar së fundmi ndeshjen Itali-Ukrani që u mbyll e barazim pa gola, por që ndihmoi italianët që të kualifikoheshin në Europianin Gjermani 2024.

De Laurentiis theksoi se sipas tij Ukrainës iu mohua një penallti dhe sipas tij ishte ajo që e meritonte kualifikimin.

Lexo edhe: 

“Ukrainës iu mohua një penallti… Unë rrallë e kam parë kombëtaren të luajë kështu, por Ukraina duhej të përfaqësonte një ëndërr lirie. Ëndrra të çon në një liri që askush nga ne nuk mund ta ketë plotësisht”-tha ai.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...