Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

De Laurentiis zyrtarizon pasuesin e Giuntolit

Mauro Meluso është drejtori i ri sportiv i Napolit. Njoftimi u bë në Twitter nga presidenti Aurelio De Laurentiis.

Ish-Menaxheri i Përgjithshëm i Zonës Teknike të Spezias do të jetë kështu trashëgimtari i Cristiano Giuntolit, i cili u transferua tek Juventusi në rolin e drejtorit teknik.

Meluso, i lindur në vitin 1965 në Cosenza, vitet e fundit e ka lidhur emrin e tij si menaxher me dy klube, Lecce dhe Spezia).

Lexo edhe: 

Pas lamtumirës së Giuntolit, shefi i zonës së skautizmit, Maurizio Micheli, kishte punuar me presidentin De Laurentiis për transferimet. Ai mori pjesë në takimin e së hënës me Garcian, pas prezantimit të fanellës së re.

Tashmë një tjetër figurë i është shtuar organikës së klubit. Pikërisht Meluso, pasuesi i Giuntolit.

Lajme të tjera

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...