Serie A

De Ligt: Seria A më ka përmirësuar, Busquets dhe Pirlon i kisha shembuj

Matthijs De Ligt, pasi kaloi problemet në shpatull dhe u shërua nga Koronavirusi, javët e fundit ka rifituar vendin e tij si titullar në qendër të mbrojtjes së Juventusit edhe falë lëndimeve të Bonuccit dhe Chiellinit.

Qendërmbrojtësi i ri holandez vazhdon rrugën e tij të rritjes dhe për këtë falënderon Juventusin dhe futbollin italian. I intervistuar nga “Sky Sport”, 21-vjeçari deklaroi:

“Seria A më ka përmirësuar taktikisht. Tani i njoh të gjithë lojtarët, është më lehtë. Dua të përmirësohem më shumë. Nga Bonucci dhe Chiellini kuptoj vizionin e lojës dhe mënyrën se si duhet mbuluar kundërshtari.”

Kur ishte më i ri, megjithatë, De Ligt pëlqente më shumë rolin e regjisorit dhe një nga modelet e tij ishte Andrea Pirlo, tani trajneri i Juves.

“Kur luaja tek Ajaxi U-14 gjithmonë kam luajtur në mesfushë dhe merrja shembuj Busquets dhe Pirlon. Kam parë shumë video të Pirlos, më pëlqente si lojtar, ai ishte një shembull i shkëlqyeshëm për mua”.

Në fund, De Ligt përqendrohet në garën e titullin të Serisë A në të cilën, përveç Juventusit, Interit dhe Milanit, holandezi përfshin edhe dy skuadra të tjera.

“Ka shumë konkurrencë për “Scudetton”: ne, Interi, Milani, Roma dhe Atalanta jemi të gjithë në garë”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency