Merkato

De Paul-Atletico nuk është mbyllur ende, Milani gati të përfitojë

Drejtori Sportiv i Udineses, Pierpaolo Marino jep ende shpresë për Milanin, pasi në një intervistë për mediat italiane, ka zbuluar se marrëveshja me Atleticon e Madridit për shitjen e De Paul nuk është mbyllur ende.

Klubi kampion në fuqi i Spanjës ka avancuar negociatat me friulianët dhe njëkohësisht ka arritur marrëveshje edhe me De Paul për një kontratë 5-vjeçare me pagë prej 3.5 milionë eurosh në sezon, por nuk ka sistemuar ende të gjithë detajet e transferimit.

“Me Atleticon jemi në negociata, por nuk kemi mbyllur asgjë dhe edhe klubet e tjera janë në lojë për kartonin e De Paul. Spanjollët janë në avantazh natyrisht, pasi kanë një marrëveshje me futbollistin, por negociatat janë ende të hapura. Pas disa sezonesh me fanellën tonë dhe në moshën 27-vjeçare, është e drejtë që të lejojmë De Paul të vijojë karrierën në një klub më të madh, ku të luajë për objektiva madhorë”, u shpreh Marino.

Kjo deklaratë e drejtorit sportive të friulianëve mund të ketë qenë më shumë si një formë presioni për klubin spanjoll, megjithatë Maldini mund të përfitojë nga rasti për t’u futur në mes dhe për të provuar t’i ndryshojë destinacionin fantazistit argjentinas.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency