Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

De Paul: Objektivi i parë u arrit, tani fokusohemi te kampionati!

Rodrygo De Paul është shprehur shumë i lumtur që kanë fituar ndaj Lazio-s në Champions League dhe që kaluan fazën e grupeve, duke u renditur në vend të parë.

Atletico Madrid tani do të ketë mundësinë të përqendrohet në kampionat dhe këtë gjë e thekson edhe argjentinasi.

Lexo edhe:

“Pak nga pak po e bëjmë punën tonë sa më mirë që mundemi. Nuk është e lehtë sepse kemi shumë ndeshje për të luajtur, por deri në këtë pikë skuadra bëri një punë të shkëlqyer. Ne ia arritëm qëllimit tonë të parë, tani duhet të mendojmë për La Liga-n”-deklaroi De Paul.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Bundesliga

Serie A dhe Bundesliga kanë një mundësi të artë për të dërguar sezonin e ardhshëm në Champions League jo 5, por plot 6 skuadra!...