Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

De Zerbi: Bëjmë krenarë tifozët e Marseille, skuadra do të ndryshojë shumë

De Zerbi: Bëjmë krenarë tifozët e Marseille, skuadra do të ndryshojë shumë

Emri i tij u lakua si kandidat për të drejtuar klube të mëdha si Bayerni i Mynihut apo Barcelona, megjithatë trajneri italian Roberto De Zerbi përfundoi te francezët e Marseille, ku ka nisur zyrtarisht aventurën dhe që në konferencën e parë për shtyp është përpjekur të ngrejë entuziazmin e tifozerisë.

“Vij në një klub të madh, me traditë në Francë dhe Europë. Këtë sezon kemi vetëm kampionatin dhe do të mundohemi të marrim maksimumin, duke përfituar nga fakti që do të luajmë vetëm një ndeshje në javë, por duam sa më shpejt rikthimin në Europë. Tifozëve u premtoj se do të jenë krenarë për skuadrën e tyre”, u shpreh italiani.

Lexo edhe:

Marseille po përgatit ndryshime të shumta në merkato, gjë që konfirmohet edhe nga De Zerbi, i cili ka komentuar edhe mundësinë e transferimit të talentit anglez Mason Greenwood.

“Kam folur me presidentin dhe drejtorin sportiv, të cilët nuk më kanë premtuar hënën, por e sigurt është që skuadra do të ndryshojë shumë në këtë merkato. Greenwood është një djalë i talentuar, por nuk kemi firmosur ende. Nëse do të vinte, do të isha shumë i lumtur dhe do ta trajtoja si djalin tim. Është futbollist i nivelit të lartë dhe do të na ndihmonte shumë”, u shpreh De Zerbi.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...