Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

De Zerbi i tërbuar për penalltinë e mohuar dhe për kartonin e verdhë, Klopp e ndihmon atë të rifitojë qetësinë

Të dielën Roberto De Zerbi e përjetoi shumë ndeshjen e Brighton ndaj Liverpool, që përfundoi me barazimin 2-2.

Gjatë takimit pati një moment kur trajneri italian humbi durimin, pasi po kërkonte një penallti për një prekje me dorën të Van Dijk, e cila nuk iu dha as nga arbitri kryesor, as nga ndihmësit e tij dhe as nga VAR-i.

Lexo edhe: 

Kjo situatë bëri që De Zerbi të humbiste durimin, ndërsa u ndihmua të rifitonte qetësinë nga kolegu i tij në stolin tjetër, Jurgen Klopp.

Megjithatë pasi pa që u ndëshkua me karton të verdhë ai bërtiti “pse?” (“pse?“) në drejtim të arbitrit të ndeshjes të paktën pesë herë.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...