Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

De Zerbi: Në verë humbasim emra të rëndësishëm, të përgatitemi!

De Zerbi promovon plot 17 futbollistë të rinj

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi, ka zbuluar këtë të dielë, pas fitores 3-0 ndaj Arsenal se në verë do të humbasin emra të rëndësishëm të skuadrës.

Duke folur për mediet britanike, tekniku italian theksoi se kjo merkato do e bëjë Brighton të heqë dorë nga Caicedo ose nga Mac Allister.

Lexo edhe: 

“Ne me siguri do të humbasim disa lojtarë, ndoshta Caciedo, ndoshta Mac Allister. Ne duhet të jemi gati për të blerë lojtarë të tjerë të mirë. Për Mitoma dhe Estupinan zgjidhja më e mirë është të qëndrojnë me ne. Nuk e di nëse janë gati të luajnë për ekipe të mëdha.”-tha ai.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...