Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

De Zerbi “peshkon” te ish-skuadra e tij, anglezët ofrojnë 20 milionë paund për një mbrojtës

Klubi i Brighton është “hedhur” në merkato për një mbrojtës teksa trajneri Roberto De Zerbi ka urdhëruar drejtuesit e klubit të transferojnë nga Shakhtar Donetsk, Mykola Matviyenko. Ky i fundit është i preferuari i trajnerit italian duke qenë se e ka pasur nën urdhrat e tij në kohën kur drejtonte Shakhtarin.

26-vjeçari koleksionoi 23 paraqitje nën drejtimin e De Zerbit dhe një nga aftësitë që italiani pëlqen më së shumti te mbrojtësi është fakti se ai mund të aktivizohet si në qendër të mbrojtjes po ashtu edhe në krah të saj. Së fundmi, mediat britanike bëjnë të ditur se mbrojtësi ukrainas kaloi fundjavën në Angli me bisedimet që mesa duket kanë nisur dhe janë në fazën më intensive ndërsa tratativa vazhdon edhe në nivel klubesh.

Kështu, klubi i Shakhtar vijon të mbetet në qendër të merkatos dhe pas transferimit rekord të Mudryk për shifrën e 97 milionë paund ndërsa tashmë janë shumë pranë arkëtimit edhe të një 20 milionë paundëve nga Matviyenko, i cili ndërkohë numëron edhe 54 paraqitje për kombëtaren.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...