Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Debutim perfekt për Bielsën, Uruguai bind në miqësore

Debutim perfekt për Bielsën
Debutim perfekt për Bielsën

Aventura e Marcelo Bielsës në stolin e Uruguajit ka nisur në mënyrë perfekte, pasi skuadra amerikano-latine ka triumfuar me rezultatin 4-1 në miqësoren ndaj Nikaragua.

Tekniku argjentinas, i cili firmosi me Uruguajin vetëm pak javë më parë, debutoi pikërisht ndaj Nikaraguas, duke marrë përgjigjet më të mira nga futbollistët e grumbulluar.

Lexo edhe:

Ndonëse mungonin shumë emra të mëdhenj, përfshi edhe Valverde, Nunez e Araujo, skuadra e Uruguajit funksionoi mjaft mirë, duke shënuar dy herë me Zalazar, një herë me Arezon dhe një herë me Rodriguez, ndërsa miqtë shënuan golin e nderit me Coronel.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...