Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Debutimi i Toney me Anglinë, i kushton shtrenjtë Brentfordit

Debutimi i Toney me Anglinë
Debutimi i Toney me Anglinë

Ivan Toney po bën një sezon fantastik me Brentford në Premier League dhe paraqitjet e tij nuk i shpëtuan trajnerit Gareth Southgate, i cili e grumbulloi për eliminatoret ndaj Italisë dhe Ukrainës.

Megjithatë në klubin e Brentford nuk janë shumë të lumtur, pasi debutimi i sulmuesit me fanellën e “tre luanëve”, do t’u kushtonte arkave të tyre plot 1 milionë euro.

Brentford bleu Ivan Toney për 6 milionë euro nga Peterborough, por në kontratë u shënuan një sërë bonusesh, klauzolat për të cilat, sulmuesi i përmbushi të gjitha.

Lexo edhe:

  1. Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar që po shkëlqen në Superligën Turke
  2. Momente gazmore/ Sylvinho s’i kursehet Abrashit, “hakmerret” Cikalleshi (VIDEO)
  3. Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”, prezanton të dashurën e re (FOTO)
  4. Ancelotti joshet nga Brazili, Reali gjen pasuesin në shtëpi

Deri tani Brentford ka paguar edhe tre milionë shtesë, si rrjedhojë e klauzolave të kontratës, teksa debutimi me Anglinë, do ta detyrojë të dërgojë edhe një milionë euro të tjera në arkat e Peterborough.

Gjithsesi vlen të theksohet se përfaqësimi në kombëtare është një vitrinë e shkëlqyer për futbollistët. Për këtë arsye drejtuesit e Brentford shpresojnë në një paraqitje të mirë të Toney, për t’i rritur edhe më shumë vlerën në treg.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...