Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Debutimi në La Liga me gol, Bellingham: Nuk e godita mirë, isha me fat

Mesfushori anglez, Jude Bellingham, foli për Real Madrid TV pasi fitoi MVP-në (lojtari më i mirë i ndeshjes) e tij të parë në futbollin spanjoll. Numri 5 i “Los Blancos” dha një performancë autentike në debutimin e tij në La Liga, në San Mamés, me statistika që pasqyrojnë në mënyrë perfekte të gjitha cilësitë e tij në futboll: një gjuajtje, një gol, 13 duele të fituara, 4 prekje në zonën kundërshtare….

“Është shumë e veçantë. Më e rëndësishmja është fitorja.  Ne dominuam, krijuam raste, në pjesën e dytë na u desh të luftonim pak më shumë. Mundëm të shënonim më shumë gola”.

Lexo edhe:

Goli i parë: “Kur ke një shans për të shënuar… Unë nuk e godita mirë, por u fut. Isha me pak fat… Por funksionoi. Të luash me një buzëqeshje është shumë e lehtë, mund të luaj ashtu. Jam i lumtur për fitoren dhe golin”.

 

 

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...