Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Debutoi me Brazilin, Alex Telles “falenderon” Alex Sandro-n

Alex Telles foli pas suksesit 1-0 kundër Zvicrës, ndeshje në të cilën ai bëri debutimin e tij në Kupën e Botës dhe u shfaq shumë i lumtur.

Mbrojtësi i Sevilla-s deklaroi se, Alex Sandro i komunikoi zëvendësimin, pasi ky i fundit ndihej i lodhur.

“E pranoj se u befasova nga zëvendësimi, sepse nuk e prisja. Trajneri nuk më tha gjë deri në momentin e golit. Sapo shënuam, Alex Sandro u kthye nga unë duke festuar dhe më tha të bëhesha gati se ai ishte i lodhur. Gjithçka ndodhi shpejt dhe debutova. Jam shumë i lumtur me debutimin tim në Kupën e Botës, kjo ishte adrenalina më e madhe që kam ndjerë ndonjëherë në jetën time. Shpresoj të luaj përsëri, por mbi të gjitha, rëndësi ka që Brazili të triumfojë.” – tha Alex Telles.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...