Bundesliga

Debutojnë blerjet e reja, por Lewandowski “bën ligjin” te Bayern

Pas barazimit në start përballë Herthës së Berlinit, Bayerni i Mynihut reagoi në mënyrën më të mirë të mundshme në transfertën përballë Schalke 04, ku ia doli të triumfojë me rezultatin e pastër 0-3.

Robert Lewandowski ishte ylli i mbrëmjes për bavarezët, pasi arriti të shënojë të tre golat e ndeshjes, të cilët bashkë me dopietën ndaj Herthës në start, e ngjisin në krye të listës së golshënuesve me 5 gola në dy ndeshje.

Polaku zhbllokoi sfidën me penallti në pjesën e parë dhe më pas arriti të dërgojë topin në rrjetë edhe dy herë të tjera në 45-minutëshin e dytë, duke konfirmuar se në majë të sulmit mbetet një garanci për skuadrën e Kovaç.

Vlen të theksohet se në sfidën e sotme debutuan edhe dy blerjet e reja të Bayernit, Philippe Coutinho dhe Ivan Perisiç, të cilët patën më shumë se 30 minuta në dispozicion, por nuk arritën të lënë gjurmë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency