La Liga

Debutuan së bashku, Ancelotti përshëndet fantazistin: Sa keq, mund të bënte më shumë

Aventura e Iscos me Real Madrid është drejt fundit. Mesfushori ofensiv ndodhet në vitin e fundit të kontratës, kohë për rinovim nuk ka më dhe më 30 qershor do të dalë lojtar i lirë.

30-vjeçari është pjesë e kampionëve të Spanjës prej vitit 2013 dhe gjatë këtyre viteve ka fituar 18 trofe me fanellën merengues. Isco debutoi me Realin kur në stol ishte Carlo Ancelotti, trajneri aktual.

Italiani foli rreth lojtarit nga Malaga pas sfidës ndaj Real Betis, duke mos i kursyer elozhet por as thumbimet. “Ai debutoi në ndeshjen time të parë si trajner i Realit, sfidë në të cilën shënoi me kokë. Sot përfundoi karrierën e tij këtu.

Isco mund të kishte bërë më shumë, por ai ka qenë një element i rëndësishëm në vitet e fundit“, deklaroi Carlo Ancelotti. Fantazisti zhvilloi 352 ndeshje me ekipin kryeqytetas, duke gjetur 35 herë rrugën e rrjetës.

Të shtunën e 28 majit do luhet finalja e Champions League kundër Liverpoolit, dhe Isco shpreson ta fitojë trofeun prestigjioz për herë të pestë në karrierë, duke e mbyllur në mënyrë spektakolare aventurën me Realin.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Real Madrid
38
26
8
4
80
31
+49
86
2Barcelona
38
21
10
7
68
38
+30
73
3Atletico Madrid
38
21
8
9
65
43
+22
71
4Sevilla
38
18
16
4
53
30
+23
70
5Real Betis
38
19
8
11
62
40
+22
65
6Real Sociedad
38
17
11
10
40
37
+3
62
7Villarreal
38
16
11
11
63
37
+26
59
8Athletic Club
38
14
13
11
43
36
+7
55
9Valencia
38
11
15
12
48
53
-5
48
10Osasuna
38
12
11
15
37
51
-14
47
11Celta de Vigo
38
12
10
16
43
43
0
46
12Rayo Vallecano
38
11
9
18
39
50
-11
42
13Elche
38
11
9
18
40
52
-12
42
14Espanyol
38
10
12
16
40
53
-13
42
15Getafe
38
8
15
15
33
41
-8
39
16Mallorca
38
10
9
19
36
63
-27
39
17Cadiz
38
8
15
15
35
51
-16
39
18Granada
38
8
14
16
44
61
-17
38
19Levante
38
8
11
19
51
76
-25
35
20Deportivo Alavés
38
8
7
23
31
65
-34
31


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency