Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Declan Rice ikën nga West Hami, për 100 milionë stërlina bëhet “Topçi”

Presidenti i West Hamit, David Sullivan, ka konfirmuar se Declan Rice “duhet” të ketë luajtur ndeshjen e tij të fundit me fituesit e freskët të Coference League.

24-vjeçari ka edhe dy vite kontratë me Hammers, por është e qartë se finalja e Pragës ka qenë e fundit nën drejtimin e Moyes.

Duke folur për “talkSPORT”, Sullivan tha:

“Mendoj se duhet të jetë ndeshja e fundit e Rice me West Hamin. Ne i premtuam atij se mund të largohej. Ai ka vendosur të ndjekë një rrugë tjetër. Ne tani duhet të gjejmë një zëvendësues.

Nuk është diçka që ne duam të ndodhë. I ofruam 200,000 stërlina në javë 18 muaj më parë. Ai e hodhi poshtë ofertën. Deri atëherë ka humbur 10 milionë stërlina nga paga që do të merrte. Ai dëshiron të largohet. Nuk mund të mbash me zor një lojtar.”

Lexo edhe: 

Arsenali, sikurse njoftojnë mediet në Angli, do të jetë destinacioni i radhës për Declan Rice. “Topçinjtë” janë ndjeshëm favoritë për të siguruar shërbimet e futbollistit të “Tre Luanëve”, pasi janë gati të ofrojnë 100 milionë stërlina për kartonin e tij.

 

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...