Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Deco, përgjegjës për merkaton e Barçës: Felix e Cancelo pa opsion blerjeje, Messi…

Prej disa javësh, Deco është drejtori i ri sportiv i Barcelonës. Pas bashkëpunoi me Mateu Alemany-n në sesionin e fundit të merkatos, portugezi ka marrë detyrën menaxherit të transferimeve të klubit “Blaugrana”. Ai u prezantua në një konferencë për shtypin, ku sqaroi:

“Kam mësuar gjëra nga Mateu dhe ai nga unë. Ai vendosi të ndjekë rrugën e tij, prandaj jam këtu. Jam i emocionuar dhe mendoj se kemi bërë përparim në muajt e fundit. Kemi një organikë të balancuar dhe me mundësi të mëdha për të bërë mirë.”

Huazimi i dy portugezëve: “As Cancelon dhe as Joao Félix nuk kemi opsion për t’i blerë. Ata kanë ardhur në formë huazimi të thjeshtë dhe nëse paraqiten mire, do të përpiqemi t’i mbajmë. U paraqit një mundësi dhe ne e shfrytëzuam atë.

Ata do t’i ofrojnë më shumë ekuilibër skuadrës, por duhet të dëshmojnë se mund të qëndrojnë, pastaj ne do t’i japim një notë sezonit të tyre. Ne e dimë përpjekjen që ata kanë bërë për të qenë me ne.”

Lexoni edhe:

Moskthimi i Messit: “Leo është një mik dhe e dua shumë. Tani flas më pak me të sepse është më larg. Të gjithë do të donim ta shihnim përsëri në Barcelonë, por nuk ishte e mundur për shkak të situatave që ne tashmë i dimë. Ai është futbollisti më i mirë në historinë e klubit, e shoh të lumtur dhe duke u argëtuar me Inter Miamin. Si tifoz i Barcelonës dhe si tifoz i Leos, i uroj atij më të mirat.”

Lajme të tjera

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...