Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Deco: Xavi e tregoi veten lider, duam t’i mbajmë dy Joaot

Në prag të duelit mes Barcelonës dhe Celta Vigos në “Montjuïc”, drejtori i ri sportiv i Barçës, Deco, foli për disa tema që mbizotërojnë në klubin “blaugrana”.

Rinovimi i Xavit: “Një nga prioritetet ishte rinovimi i Xavit. Ai e fitoi me meritë kontratën e re. Ne gjithashtu duhej të regjistronim lojtarët dhe trajneri, si lider që është, e vendosi veten të fundit.”

Rinovimi i De Jong: “Rinovimi i De Jong… ai ka, përveç sezonit aktual, edhe dy të tjera në kontratën e tij. Ne nuk mund të mendojmë vetëm për tani, por për të ardhmen. Ne duam që Frenkie të jetë këtu për shumë vite.”

Lexo edhe:

Dy Joaot: “Mundësia që na u paraqit me Felix dhe Cancelon ishte huazimi. Këto janë çështje të brendshme. Nëse gjërat shkojnë mirë, ne do të duam t’i mbajmë, por ky është vetëm fillimi.”

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....