Futboll

Dede me lojtarë nga Chelsea dhe Bayerni, nis misionin me U-19

26 emra për vetëm një ndeshje miqësore atë ndaj Maqedonisë së Veriut që do të zhvillohet në datën 24 mars në stadiumin Skënderbeu në Korçë. Trajneri i Shqipërisë U-19 Nevil Dede ka shpallur zyrtarisht listën e lojtarëve të grumbulluar për debutimin e tij në stolin e kuqezinjëve të vegjël, ndërsa është shprehur se ky grumbullim do të shërbejë më shumë si një mundësi për të parë nga afër lojtarët. Në 26 emrat e Dedes ka edhe lojtarë të Bayernit dhe Chelseat.

“Kemi parë nga afër shumë lojtarë, në vendin tonë, në Itali dhe rajon, Kemi parë edhe në Angli. Është nj proces vëzhgimi lojtarësh. Kemi marrë 26 lojtarë, një numër i madh. Por ka lojtarë që janë të dyzuar të zgjedhin dhe jemi të detyruar t’i marrim para kohe”.

“Ka interesim të madh. Procesi i formimit të lojtarëve ka si qëllim furnizimi i ekipit të parë. Puna është kolosale, nga i gjithë stafi. Deri diku jemi në rrugën e duhur. Kam akoma lojtarë që nuk i kemi parë, në Gjermani, Zvicër dhe vendet nordike. Nuk kemi informacion të plotë për ta, por do i vlerësojmë”.

“Je komod kur ke lojtarë të skuadrave të mira. Vështirësia është kur duhet të zgjedhësh më të mirët. Do e quaj veten përzgjedhës të mirë nëse marr më të mirët dhe marr maksimumin në ndeshje. Janë lojtarë për të ardhmen. Duhet të gabojmë sa më pak dhe të sjellim sa më shumë lojtarë cilësorë”.

“Gjëja kryesore është që ne të mundohemi të shohim sa më mirë lojtarët e kampionatit tonë. Kanë prioritet lojtarët shqiptarë, përveç rasteve kur ata që luajnë jashtë janë më të mirë. E mira është të kemi nga kampionati ynë. Kemi 6-7 lojtarë, do ketë edhe të tjerë në vazhdim. Ndeshjen tjetër mund të ketë të tjerë. Gjykoj që lista jonë përfundimtar do jetë në nëntor, kur të kemi aktivitetin zyrtar. Po mendojmë të formojmë ekipin. Nuk them se nuk kam gabuar, mundohem të gaboj sa më pak”.

“Lojtarët që kanë ardhur nga Anglia erdhën në Shqipëri t’i shihnim nga afër. Jemi të kënaqur prej tyre. Nuk do të thotë se një sulmues i Çelsit apo i Bajernit janë të avantazhuar. Prengaj e Muçi mund t’i parakalojnë me kalimin e kohës”.

“Gilberto Gega i AEK? Kemi datëlindje 2001 kryesisht. Diferenca është e madhe. Ai është në listat tona. Janë shumë lojtarë për t’u parë. Në prill do shohim nga afër sërish lojtarë. Ka mbi 60 lojtarë që duhen parë. Do kemi turne miqësor dhe gradualisht bëhet seleksionimi edhe për ata që do vijnë sezonin e ardhshëm”.

“Zgjedhjet janë personale. Të marrësh rezultate dhe të mos çosh lojtarë, ose anasjelltas. Optimalja është të marrim rezultate dhe të çojmë lojtarë te kombëtarja. Shpresoj që këta lojtarë të zhvillohen sa më shumë dhe të ecin përpara”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency