Kombëtare

Dede: Vështirësi me grumbullim e talenteve, klubet s’i lejojnë

Trajneri i Kombëtares U-18 të Shqipërisë, Nevil Dede, dhe portieri Fatmir Çeka kanë dalë në një konferencë për shtyp, në ambientet e stadiumin “Elbasan Arena”. Shqipëria U-18 luajti ndeshjen e parë miqësore ndaj Maqedonisë së Veriut në datën 23 prill, ku barazoi me rezultatin 2-2, në stadiumin “Sopoti” të qytetit të Librazhdit. Ndeshja e dytë do të luhet këtë të enjte, në ora 13:00, në të njëjtin stadium. Trajneri Dede në fjalën e tij u shpreh:

“Është një moshë delikate, pasi janë 1 vit më të vegjël se mosha zyrtare, si numër lojtarësh është i madh. Ne jemi munduar të marrim pjesën më të mirë, por duhet theksuar se kjo moshë nuk rakordon me datat e UEFA-s dhe FIFA-s, kemi bërë disa ftesa në Gjermani dhe Itali, por klubet nuk na janë përgjigjur pozitivisht, pasi janë ende në aktivitet. Me grupin që kemi po mundohemi të krijojmë një bosht solid deri ne fund të vitit 2019. Gjykoj që deri diku bëmë një paraqitje të mirë sa i përket ndeshjes miqësore me Maqedoninë e Veriut, por është hera e parë që grumbullohen dhe futbollistët e kanë të vështirë që të japin më të mirën.”

Nevil Dede shpjegoi më tej vështirësitë në grumbullimin e talenteve nga klubet europiane.

“Duhet kohë për të bërë paraqitjen e mirë. Për këto dy ndeshje 50% ishin nga Shqipëria dhe 50 % nga jashtë, me mbështetjen e federatës do të kryejmë edhe një “stage” seleksionues dhe në maj do të kemi grupin e plotë për turneun miqësor. Na duhet shumë kohë që të marrim lojtarët dhe të shohim si funksionojnë më grupin, pasi ka raste që janë të angazhuar me klubet përkatëse. Sado që federata punon dhe krijon kushtet, futbollistët varen më së shumti nga klubet ku rriten dhe kushtet që vetë klubet u ofrojnë.”

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency