Kategoria Superiore

Dedja: Fitore karakteri, besoj se do të shpëtojmë

Shijon më në fund fitoren e parë në krye të Lushnjës shkodrani Hysen Dedja. Trajner i “lagunarëve” shpjegon se skuadrës së tij thjesht i kishte munguar bindja se ishte e aftë për të fituar.

E kam menduar gjithmonë fitoren në çdo takim. Gjithmonë kemi reaguar mirë, por na ka munguar rezultati. Na është dashur të punojmë shumë në anën psikologjike. Kjo skuadër ka karakter dhe unë këtë e kam vënë re në seancat stërvitore. Fakti që kemi mundur një skuadër pretendente do të thotë shumë. Diferencat me skuadrat e tjera janë vetëm te pikët, jo në cilësi. Do të luftojmë deri në fund dhe besoj se do të shpëtojmë.

Në të njëjtën linjë shprehet edhe autori i dygolëshit, Fatjon Sefa, i cili premton “luftë” deri në fund për mbijetesën.

Lushnja është një ekip i brishtë, s’besonte tek aftësitë e veta. Sot treguam se jemi një ekip që do të garojmë deri në fund për mbijetesë. Falë punës së Banos dhe Hysen Dedjes, që e mbajti ekipin në ekuilibër, mund të mbijetojmë. Te lushnja është grupi, jo individë të veçantë. Jemi munduar të bëjmë më të mirën, por jemi ekip i brishtë dhe nuk kemi patur besim tek aftësitë tona.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency