Kategoria Superiore

Dejvi Bregu “lokomotiva” e Teutës drejt titullit!

Vera ishte e gjatë për Dejvi Bregun, pothuajse si një telenovelë që kërkonte një fund të lumtur në merkato, por fundi i lumtur nuk erdhi jashtë Superiores por pranë bregdetit, këtë herë jo në Vlorë por në Durrës. Bregu vendosi të qëndonte në Superiore, të luftonte për titullin kampion dhe të rikthente pas 3 dekadash trofeun për djemtë e detit. Ishte lëvizja më e rëndësishme në merkaton e Superiores. Si çdo fillim kishte vështirësitë e tij, por në momentin që Dejvi u përfshi plotësisht me lojën e tij dhe Teuta më në fund gjeti formulën fituese dhe Bregu filloi të ishte ai vendimtari. Në javët e fundit shpërthimi i Teutës ka ardhur dhe falë tij, mbi të gjitha falë tij.

Goli me Vllazninë ishte një kryevepër, më parë dy gola me Kukësin në një ndeshje ku flirtimi me fitoren nuk mjaftoi për një 2-2 përfundimtar. Në Krujë gjithashtu në janar vendosi ai, ashtu siç kishte zgjidhur dhe fitoren në transfertë me Kukësin. Dhe ndaj Laçit madje përpara Krishtlindjeve goli ishte dhurata që Bregu i bëri Teutës për një barazim ndaj një rivali direkt. Teuta ka filluar të jetë dhe e tija. 7 gola të shënuar deri në këto momente, realizuesi më i mirë te durrsakët, një ekip që nuk shënon shumë, por që ka Dejvi Bregu, përkrah yjeve të tjerë dhe me të në skuadër ke një bonus më tepër për të mbërritur te titulli.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency