Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Deklarata e drejtuesit të Milanit për Leaon tremb tifozët

Ricky Massara, drejtori sportiv i Milanit, komentoi, ndonëse me pak fjalë, procesin e rinovimit të kontratës me Rafael Leãon, diçka që po zvarritet prej disa muajsh.

Marrëveshja e sulmuesit portugez me kuqezinjtë përfundon në qershor 2024.

“Ne po përpiqemi të gjejmë një zgjidhje me pronarët që ai të rinovojë kontratën, si Giroud.

LEXO EDHE:

Ne duam t’i mbajmë për një kohë të gjatë lojtarët tanë dhe po punojmë për këtë, por për momentin nuk ka ndonjë lajm të madh”, tha drejtuesi i klubit italian për “Sky Sport”.

Chelsea dhe Manchester City kanë qenë emrat më të interesuar për Rafael Leãon, i cili, nëse largohet nga “San Siro” verën e ardhshme, do të vlejë gjithmonë rreth 100 milionë euro.

 

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...