Digitalb Kupa

Deklaratat/ Dallku: Skuadra më pëlqeu; Sejdiu: Sot nuk bëmë asgjë, tani të mendojmë për mbijetesën

Prishtina mposhti bindshëm 3-0 Drenicën në sfidën e parë gjysmëfinale të Digitalb Kupës dhe hodhi një këmbë në finale, ndërsa trajnerët Armend Dallku dhe Gani Sejdiu u ndalën para mikrofonit të Supersport, për të komenteuuar takimin e sotëm.

“Ishte një ndeshje e vështirë, ku vuajtëm shumë, sidomos në pjesën e parë. Lojtarët ishin të shpërqendruar dhe nuk arrinin të bënin më shumë se 3-4 pasime të sakta radhazi, ndaj do të jetë e pamundur për ne, që të shpresojmë ende për kalimin në finale. Mund të kishim shpresuar më shumë, nëse do të kishim shndërruar në gol penalltinë në minutat e fundit, por tani me 3-0, është gati e pamundur. Duhet të mendojmë për kampionatin, pasi mbijetesa nuk do të jetë aspak e lehtë për ne”, tha trajneri i Drenicës, Gani Sejdiu.

“Jam shumë i kënaqur me performancën e skuadrës në tërësi, pasi kontrolluam lojën dhe dominuam plotësisht kundërshtarin. Sot më pëlqeu gjendja fizike e lojtarëve dhe impenjimi i treguar në fushë, ku patëm edhe një debutues, që u shpreh mjaft mirë. Më vjen keq vetëm për rastet e shumta të humbura, sepse para episodit të penalltisë për Drenicën, mund të ishin duke kryesuar 4-0 apo 5-0, megjithatë mund të themi se jemi me një këmbë në finale”, tha trajneri i Prishtinës, Armend Dallku.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency