Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Deklaratat e presidentit të Federatës kundër Zidane, edhe Macron përfshihet në debat

Presidenti i Federatës së Futbollit në Francë, Noel Le Graet përfundoi në mesin e një vorbulle mediatike pas deklaratave se ai nuk do t’i hapte telefonin Zinedine Zidane në rast se ky i fundit do të kërkonte të drejtonte kombëtaren. Kylian Mbappe dhe Real Madrid menjëherë reaguan duke kërkuar që të respektohej figura e një legjende si Zidane, ndërsa së fundmi në këtë temë është përfshirë edhe presidenti Emmanuel Macron.

Ky i fundit mban anën e Zidane në këtë rast ndërsa është nervozuar jashtë mase me deklaratat e Le Graet.

Po ashtu edhe Ministri i Sporteve në Francë nuk e pranon aspak qëndrimin aspak diplomatik të Le Graet ndërsa ky i fundit pritet që në orët e ardhshme të telefonojë personalisht Zidane dhe t’i kërkojë falje pasi klima në Francë është mjaft e nderë.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...