Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Deklaratat kundër Zidane, qeveria franceze kërkon shkarkimin e Le Graët

Edhe qeveria franceze kërkon shkarkimi e Noël Le Graët, presidentin kontrovers të Federatës Franceze të Futbollit, i cili pak ditë më parë bëri disa deklarata kundër Zinedine Zidane.

“Federata Franceze e Futbollit meriton një president të denjë për të”,-tha zëdhënësi i qeverisë së Francës, Olivier Ve’ran, duke folur në fund të mbledhjes së kabinetit.

Sipas raportimeve nga Franca, pas rasteve të Benzema dhe Zidane dhe pas akuzave për ngacmim seksual, Le Graët mund t’i kërkohet të largohet nga detyra.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...