Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Del në skenë ish-mbrojtësi i Lyonit, por paga e lartë step Interin

“Na mungon ende një qendërmbrojtës për të zëvendësuar Ranocchian”, deklaroi Simone Inzaghi në konferencën për shtyp të pasdites së sotme, duke shtuar se drejtuesit e Interit po punojnë për ta sjellë.

Së fundi mediat italiane raportojnë se ka dalë në skenë emri i qendërmbrojtësit belg Jason Denayer, i cili ka prishur bashkëpunimin me Lyonin dhe është një lojtar i lirë. Denayer është vetëm 27 vjeç dhe te zikaltrit e vlerësojnë shumë, por problem mbetet pretendimi i tij për një pagë prej 3 milionë eurosh neto në sezon dhe kontratë 4-vjeçare.

Te Interi nuk kanë ndërmend të ofrojnë një shifër të tillë për një lojtar që në shumicën e kohës do të bëjë rezervën e holandezit De Vrij, ndaj e kanë bërë të qartë se do të hyjnë në negociata vetëm për një pagë maksimumi prej 2 milionë eurosh.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...