Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Del Piero: Haaland i paarritshëm, numri 9 ka tashmë një “pronar” të denjë

Alessandro Del Piero foli për Erling Haaland, sulmuesin e Manchester City-t pas kualifikimit të anglezëve në gjysmëfinale të Champions League pas fitores ndaj Bayern Munich, me rezultatin e përgjithshëm 1-4.

Haaland realizoi golin e 35 në 27 ndeshje, statistikë që sipas Del Piero është për t’u admiruar.

Lexo edhe:

Kur Haaland lindi, lindi diçka e veçantë, ai ridizajnoi numrin nëntë. Ne ishim mësuar me sulmues të mëdhenj që nuk ishin shumë të lëvizshëm dhe të shpejtë. Van Basten i ktheu ata përmbys, ai ishte futbollisti i parë që bëri gjithçka. Haaland nuk bën gjithçka, nuk ka teknikën e Van Bastenit, por ai ka fuqinë e Gullit. Ai ka një vendosmëri të jashtëzakonshme, ai do të rishkruajë shumë rekorde për mendimin tim, ai është në një ekip që i jep atij një shans për të shënuar shumë më tepër. Është mirë ta shoh atë duke luajtur.“-tha ish-futbollisti italian.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...