Serie A

Del Piero kritikon Pirlon: Pse e vendosi Ramsey-n përballë Hakimit?

Juventus u largua me “kocka të thyera” nga “San Siro”, teksa zhgënjeu totalisht në derbin e Italisë përballë Interit. Një humbje e pastër 2-0, pa mundur në asnjë moment gjatë 90 minutave të reagonte ashtu siç i ka hije “Zonjës së Vjetër”.

Për vështirësitë që hasi skuadra bardhezi foli edhe Alessandro Del Piero, i cili kritikoi zgjedhjet e Andrea Pirlos, veçanërisht për pozicionin e Ramsey-t në korsinë e majtë.

“Nuk e kuptova pse Pirlo e vendosi Ramsey-n përpara Frabottas. Sepse aty ishte Hakimi, i cili është me të vërtetë mbresëlënës. Në minutën e 95-të ai vazhdonte t’i masakronte të gjithë”.

Ish-numri 10 i Juventusit gjithashtu vlerësoi performancën e ziklatërve, orkestruar nga ish-shoku i tij i skuadrës dhe ish-trajneri Antonio Conte.

“Interi gjithmonë dinte çfarë bënte. Juventusi dukej se nuk kishte ide. Juvja është në një periudhë ndryshimi dhe kjo nuk ndihmon. Interi ka arritur ta menaxhojë si duhet presionin dhe ka treguar të gjithë potencialin. Gjëja që mund të bëjnë më mirë është efikasiteti më i lartë para portës.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency