Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Dembele: Në 2018-ën ishim më euforikë, tani kemi më shumë eksperiencë!

Ousmane Dembele thekson se në ndryshim nga Kupa e Botës Rusi 2018 ku ekipi i “gjelave” ishte shumë euforik, tani ka më shumë eksperiencë.

Duke folur në konferencë për mediet para finales Katar 2022 ndaj Argjentinës që do të zhvillohet ditën e dielë, francezi thekoi për të më shumë vlen suksesi i ekipit se sa statistikat personale.

“Kemi qenë më euforikë në vitin 2018 pas fitores ndaj Belgjikës. Sot jemi më të qetë, me më shumë eksperiencë. Mendoj se mund të bëjmë më mirë veçanërisht në mbrojtje. Dua të theksoj se unë mendoj më shumë për ekipin se për statistikat e mia.”-tha ai.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...