Ligue 1

Dembele nuk mjafton, Lyoni “harron” të fitojë

Sulmuesi i talentuar Moussa Dembele shënoi sërish një dopietë, por kjo nuk i mjaftoi Lyonit që të dalë me 3 pikë nga transferta përballë Amiensit, që përfundoi në barazim 2-2.

Jallet kaloi në avantazh vendasit që në minutën e 7’, por Dembele barazoi dy minuta më vonë, ndërsa pak para fundit të pjesës së parë ,shënoi edhe golin e avantazhit.

Megjithatë buzëqeshja e Lyonit ngriu në minutat shtesë të takimit, kur Amiensi shënoi me Bodmer dhe arriti të marrë një pikë falë barazimit 2-2.

Pasi e nisi kampionatin me dy fitore bindëse radhazi, kjo u bë ndeshja e tretë radhazi për ta, që nuk ia dalin të marrin 3 pikët, teksa numërojnë një humbje dhe dy barazime.

Ndërkohë, sot u luajt edhe takimi tjetër i javës së pestë, mes Lille dhe Angers, ku vendasit arritën të triumfojnë me rezultatin 2-1 dhe të ngjiten në kuotën e 9 pikëve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency